KAYA TERCÜME

BLOG

Kozyatağı Tercüme Bürosu | Kozyatağı Çeviri Bürosu | Yeminli Tercüme Kozyatağı | Tercüme Bürosu Kozyatağı

Kozyatağı Tercüme Bürosu olarak farklı uzmanlık alanlarında deneyim sahibi, profesyonel yeminli tercümanlarımızla Kozyatağı bölgesindeki şirketlere ve şahıslara tüm dillerde yeminli tercüme hizmeti veriyoruz. Kozyatağı çeviri bürosu size uygun fiyata kaliteli tercüme hizmeti vermektedir.

Devamı

Profesyonel Çeviri Bürosu

Online tercüme bürosu olarak en kaliteli hizmet vermekte olan KAYA TERCÜME online çeviri büroları, uzman tercüme kadrosuyla çeviri işlemlerinizi hızlı ve hesaplı yaptırabileceğiniz tek adres olan KAYA TERCÜME , online tercüme büroları arasında 100'den fazla tercüman aracılığıyla sunduğu altmıştan fazla dilde tercüme hizmetiyle online olarak hizmet veren en iyi tercüme büroları arasında sektörün öncüsüdür.

Devamı

Profesyonel İngilizce Tercüme

İngilizce Dünya’nın en çok konuşulan ikinci dilidir. 340 milyondan fazla insanı ana dilidir fakat toplamda 840 miliyon kişi tarafından konuşulur. İngilizce, Amerika Birleşik Devletleri, Büyük Britanya, Kuzey İrlanda, Kanada, Avusturalya, Hindistan’da dahil olmak üzere toplam 53 ülkede resmi dildir. Dünya’da en yaygın şekilde konuşulan dil olan İngilizce tüm ülkelerde en fazla tercümesi yapılan dildir. Çünkü tüm sektörlerde iletişim dili olarak İngilizce kullanılır.

Devamı

ATAŞEHİR TERCÜME BÜROSU / ATAŞEHİR ÇEVİRİ BÜROSU

Ataşehir Tercüme Bürosu, Kaya Tercüme Bürosu’nun Ataşehir bölgesine hizmet veren tercümanlık bürosudur. Ataşehir’de hukuki tercüme, ticari tercüme, teknik tercüme, tıbbi tercüme, akademik tercüme, edebi tercüme, katalog tercümesi, web sitesi tercümesi, ardıl tercüme, simültane tercüme, noter yeminli tercüme, çeviri, yazılı tercüme, sözlü tercüme, tapuda tercüme, iş görüşmesinde tercüme, noterde tercüme ve nikahta tercüme hizmetleri almak istiyorsanız size en uygun fiyatlar sunmaktayız. Tapudaki işlemleriniz, nikahtaki işlemleriniz, adliyedeki davalarınız ve iş görüşmeleriniz için yeminli tercüman tedarik ediyoruz.

Devamı

SÖZLÜ TERCÜME

İşiniz var tercümana mı ihtiyacınız oldu adresiniz Kaya Tercüme olmalı. Ofisimiz 120 dilde sözlü ardıl tercüme alanında hizmet vermektedir. Tercüme büromuzdan hizmet almak için bir gün öncesinde bizlerle bağlantıya geçerek sözlü tercümanı rezerve etmeniz yeterli olacaktır.

Devamı

SİMULTANE TERCÜME NEDİR ?

Simultane; kelime kökeni olarak Latince olup, aynı anda gerçekleşen anlamına gelmektedir. Simultane çeviri ise eş zamanlı çeviri, yani anında çeviri anlamına gelmektedir. Simultane çeviri esasında bir tercümanın bir konuşmayı eş zamanlı olarak sözlü bir biçimde bir başka dile çevirmesi. Yani televizyonda Obama konuşurken canlı yayında bir Türk tercümanın onu eş zamanlı olarak çevirmesi ya da bir konferansta Fransız bir katılımcı sunum yaparken simültane kabinindeki tercümanın konuşmacıyı dinleyip eş zamanlı olarak çevirmesi ve bunun salondaki dinleyiciler tarafından özel bir kablosuz kulaklık yardımıyla dinlenmesi sık görülen simültane çeviri örneklerinden birisidir.

Devamı